Spotkanie z przedsiębiorcami w Toszku

29 czerwca br. w Toszku odbyło się spotkanie toszeckich przedsiębiorców z przedstawicielem Stowarzysznia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” Piotrem Leksy oraz panią Agnieszką Neumann reprezentującą Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku. Prelegenci przedstawili możliwości ubiegania się o dofinansowanie działalności gospodarczej ze środków Unii Europejskiej i środków krajowych w obecnej perspektywie finansowej.

Pan Piotr Leksy zapoznał zebranych z procedurą naboru oraz kryteriami wyboru projektów w zakresie podejmowania oraz rozwoju działalności gospodarczej, a także poinformował, że nasze LGD kolejny konkurs ogłosi w pierwszej połowie 2019 roku. Odbędą się wówczas dwa nabory dla przedsiębiorców:

  • P.1.1.1 Rozwój działalności gospodarczych, gdzie dostępne środki na chwilę obecną wynoszą 1.000.000 zł 
  • P.1.1.2 Podejmowanie działalności gospodarczej, gdzie dostępne środki na chwilę obecną wynoszą 1.100.000 zł.

Natomiast Pani Agnieszka Neumann przedstawiła możliwości ubiegania się o dofinansowanie dla osób fizycznych na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wsparcie szkoleniowe oraz pomoc dla przedsiębiorstw w ramach działań związanych z badaniami i rozwojem, innowacjami i e-biznesem. Poinformowała, że niebawem dostępne będzie również wparcie unijne w postaci pożyczek z niskim oprocentowaniem, przeznaczonych dla przedsiębiorców, które mają umożliwić rozwój mikro i małych przedsiębiorstw.

Nasze LGD oraz Lokalny Punktu Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku świadczy pomoc i udziela doradztwa zarówno na miejscu, jak i telefoniczne. Osoby zainteresowane tematem zapraszamy do kontaktu:

Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska”
tel. 34 373 52 95, e-mail: biuro@lesnakrainalgd.pl

Lokalny Punktu Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku
tel. 32 431 50 25, 32 423 70 32, e-mail: lpirybnik@oddzial.fundusz-silesia.pl

 

Przeczytaj także