Głosujemy na Sośnicowice!

Do końca lipca internauci mogą głosować w konkursie pt. "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018", w którym wybierać można najlepsze realizacje spośród zgłoszonych.
Z przyjemnością informujemy, że wśród zgłoszonych do konkursu realizacji znalazł się "Teren rekreacyjno-sportowy przy OSiR w Sośnicowicach", który powstał dzięki dofinansowaniu uzyskanemu za pośrednictwem naszego LGD. Serdecznie zapraszamy do głosowania na Sośnicowice na stronie:

 

Teren rekreacyjno-sportowy przy OSiR w Sośnicowicach zasługuje na miano Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2018. Zakładanym celem przy jego realizacji było stworzenie przestrzeni rekreacyjno-sportowej, która przeznaczona będzie dla różnych grup wiekowych i umożliwi aktywne spędzanie wolnego czasu mieszkańcom Gminy, jak również przyjezdnym. Przestrzeń ta została wyposażona w ogrodzony plac zabaw z nowoczesnymi i bezpiecznymi urządzeniami, a także plac wyposażony w ścianki wspinaczkowe zarówno dla najmłodszych i jak starszych dzieci. Ponadto została wykonana siłownia na wolnym powietrzu oraz betonowy skatepark, na którym miłośnicy tego sportu mogą szkolić swoje umiejętności jazdy na rolkach i deskorolkach. Stworzona została również sztuczna górka do zjeżdżania na sankach w okresie zimowym. Całość zagospodarowania została uzupełniona ścieżkami wykonanymi z kostki betonowej, przy których zostały zamontowane ławki oraz kosze na śmieci. Uzupelniono nasady zieleni, drzew oraz rabat. Kompleks został połączony z ul. Gimnazjalną chodnikiem, co umożliwia dojazd wózkom i rowerom. Natomiast z uwagi na duże różnice wysokości połączenie z OSiR stanowią schody terenowe. Jest to zatem miejsce dla każdego.

Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom.

Do tegorocznej, 19 edycji konkursu zgłoszono 26 realizacji z terenu województwa, spośród których większość ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej.

We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października br.

Przeczytaj także