Wizyta studyjna - "Dobre praktyki w podejmowaniu działalności gospodarczej"

Dnia 13.12.2018 r. razem z przedsiębiorcami, przedstawicielami gmin i wszystkimi chętnymi odwiedziliśmy kilku naszych beneficjentów. Zorganizowana przez Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” wizyta studyjna miała na celu zaprezentowanie wszystkim chętnym działalności, jakie dzięki funduszom uzyskanym poprzez LGD mogli założyć nasi beneficjenci.

Odwiedziliśmy w tym dniu Salon Kosmetyczny "SANDI" w miejscowości Rudno, którego właścicielką jest Pani Sandra Choroba. Opowiadała w jaki sposób udało jej się uzyskać dofinansowanie oraz zachęcała innych do skorzystania ze środków unijnych. Wspomniała o  swojej drodze jaką przeszła, by uzyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pani Sandra przedstawiła także wszystkim ofertę usług jakie wykonuje w swoim salonie kosmetycznym.

Kolejnym punktem naszej wizyty były odwiedziny w Koszęcinie w kuźni Pana Janusza Kosmały, który prowadzi firmę pod nazwą „Zoriabresk”. Była to bardzo dobra okazja do zobaczenia rzadko spotykanego zawodu jakim jest kowalstwo. Mieliśmy szczęście zobaczyć pracę na „4 ręce” z zaprzyjaźnionym kowalem Pana Janusza. Niezwykłą pamiątką, jaką otrzymaliśmy od naszego beneficjenta, był zrobiony na oczach wszystkich odwiedzających listek wykonany ze stali. Dzięki funduszom na podjęcie działalności gospodarczej Pan Janusz Kosmała mógł zakupić niezbędne narzędzia, by jego praca działała sprawniej, a klienci mogli wcześniej cieszyć się wspaniałymi wyrobami.

Ostatnim miejscem jakie mieliśmy przyjemność odwiedzić była restauracja „Baza” w Strzebiniu, której właścicielką jest Pani Iwona Maruszczyk. Pani Iwona ugościła nas w niezwykle przyjemnej i klimatycznej restauracji. W tym miejscu nasi uczestnicy również mieli okazję usłyszeć w jaki sposób można uzyskać dofinansowanie oraz jak udało się to zorganizować przez Panią Iwonę.

Przeczytaj także