Zapraszamy do Kwitnącego Toszka

Już 4 czerwca toszecki rynek jak za pomocą czarodziejskiej różdżki przemieni się w miejsce pełne barw i dziecięcych uśmiechów. Dla najmłodszych przygotowano interaktywne zabawy z atrakcyjnymi nagrodami, a także liczne niespodzianki wśród których można wyróżnić:, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, stoisko z balonowymi zwierzakami skręcanymi przez barwnych szczudlarzy. Na łasuchów czekają wyśmienite lody, wata cukrowa i ciasteczka.
Serdecznie zapraszamy!!
 

Propozycja zmiany kryteriów wyboru operacji

Informujemy, że w związku z obcięciem budżetu na Strategię Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2022 LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska" Biuro LGD przygotowało propozycję korekty lokalnych kryteriów wyboru.

Lokalne kryteria wyboru operacji

Ewentualne uwagi do proponowanych kryteriów prosimy składać w terminie do 30 maja br. drogą elektroniczną (biuro@lesnakrainalgd.pl).

Umowa podpisana!

10 maja br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy w ramach PROWu na lata 2014 - 2020 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.
W załączonym pliku możecie zapoznać się z treścią umowy oraz z harmonogramem planowanych naborów.

Konkurs Smaki Regionów

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zapraszają do udziału w XVI edycji regionalnego etapu konkursu„Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną województwa śląskiego.

Dowiedz się więcej

Targi Turystyki Weekendowej Chorzów

Zapraszamy na nasze stanowisko na Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów do Chorzowa w dniach od 13 do 15 maja!
 
Targi Atrakcje Regionów jako targi wspierające turystykę regionalną aktywizują przedstawicieli pięknych regionów Polski do promocji. Uczestnicy targów przywiązują duża wagę do tego, aby stale podnosić jakość ofert i uzupełniać je o ciekawe dla Turysty miejscowe atrakcje takie jak parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, obiekty architektury o znaczeniu turystycznym lub rozrywkowym, centra sportowe oraz o miejsca z aktywnym wypoczynkiem (trasy rowerowe, linaparki itp.)
 
Targi to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki, w tym agroturystyki oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych. Podczas targów istnieje możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej oraz promocji produktu tradycyjnego i lokalnego.
 
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi targów na stronie: http://www.atrakcje-regionow.pl/
 

MAMY SUKCES!!!

W dniu 19 kwietnia 2016 r. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził Listę ocenionych strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR), które zostały złożone w konkursie ogłoszonym przez ZW w terminie od 9 listopada 2015 do 30 grudnia 2015.

Nasza Strategia Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2022 została bardzo dobrze oceniona i zgodnie z przyznaną punktacją zajęliśmy II miejsce w województwie śląskim!!!

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie naszej strategii. To jest nasz wspólny sukces!