Noc Żywiołów

„Aby osiągnąć sukces, czasami trzeba przejść przez prawdziwy ogień”
Ogień to główny motyw, który towarzyszył uczestnikom imprezy plenerowej, która odbyła się 17 czerwca 2017r. nad kanałem Gliwickim, w Pławniowicach (Gmina Rudziniec).
 

 

 

Ogień ,który zapłonął uroczyście z rąk władz Gminnych, zapraszając wszystkich gości do wspólnej zabawy, rozpoczął niezapomnianą „Noc Żywiołów”.
Powodów do świętowania było wiele, Gmina Rudziniec osiągnęła bowiem wielki Sukces. Najważniejszym z nich była 700 rocznica powstania tego malowniczego zakątka Śląska, miejscowości Pławniowice.

Taką okrągłą rocznicę trzeba dobrze uczcić, aby przez następne lata mieszkańcom nadal żyło się tak miło, jak do tej pory. Stąd narodziła się świetna inicjatywa, aby upamiętnić tą rocznicę w sposób niezapomniany. Władze Gminne wystąpiły do Biura LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” z wnioskiem o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z środków Unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwoju Obszarów Wiejskich na Lata 2012-2020. Projekt pt. „Noc Żywiołów” został pozytywnie rozpatrzony, a kwota pomocy wynosiła 42 810,36zł. 
Dzięki pomocy finansowej jaką uzyskała Gmina Rudziniec uczestnicy mogli być świadkami wydarzenia, które łączyło ze sobą pokolenia, a także zjednoczyło ludzi i przyrodę. Żywioły towarzyszyły uczestnikom imprezy od uroczystego zapalenia ogniska, po pokazy laserowe światła i niezapomnianą dyskotekę na świeżym powietrzu, która zakończyła imprezę o północy.

Noc, która łączyła pokolenia... Organizatorzy imprezy zadbali o to by osoby w każdym wieku znalazły moc atrakcji dla siebie. Na początku uczestników zaskoczyła pochmurna pogoda, jednak jak na święto żywiołów przystało, nikt nie wystraszył się kropli spadających z nieba, frekwencja była oszałamiająca. Z daleka było słychać wrzask i wiwat zachwyconej publiczności. Każdy z żywiołów skupiał się z sobą w jedną swoistą całość i tworzył z dodanymi efektami piorunujące wrażenie. 

Imprezie towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji, jedną z nich były rejsy statkiem, możliwość uczestnictwa w warsztatach przeznaczonych dla grup defaworyzowanych, pt. „Dziś zabawa, jutro tanecznym krokiem w dorosłość – jak napisać dobre CV i zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, by zostać przyjętym”. Była to inicjatywa, stworzona po to, aby młodzież rozwijała się, by osoby zamieszkujące tereny wiejskie mogły osiągać sukcesy, ponieważ nie samą zabawą człowiek żyje, a nauka przez zabawę, przynosi najwięcej korzyści.
Podczas warsztatów zorganizowanych na terenie Gminy Rudziniec można było podziwiać przepiękną wystawę obrazów przygotowaną przez Stowarzyszenie Silesia Tak Art., która przedstawiała walory „Leśnej Krainy”. Poza tym można było podziwiać wystawy rękodzielników, którzy pochwalili się swoją ciężką, ale jakże efektowną pracą. Stworzyli przepiękną wystawę, a każdy chętny mógł wspomóc ich ciężką pracę, kupując ręcznie robione upominki.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie można było przeżyć jednej nocy. Zebrani byli światkami zapierających krew w żyłach występów tancerzy ognia, wystrzałowych pokazów sztucznych ogni i długo wyczekiwanych przez widownię występów gwiazd wieczoru, do których zaliczali się: Leszek Filec, Dominika Janusz Żyłka, BREATH TAKING, JESIKA oraz DJ MICZI. Gwiazdy te wprowadziły widownię w szampański nastrój, tańcom nie było końca, a Noc Żywiołów przeszła do historii dzięki niezapomnianym wrażeniom.

Gratulujemy Gminie Rudziniec odniesienia tak dużego sukcesu i życzymy kolejnych, równie owocnych przedsięwzięć.