Posiedzenie Rady LGD

Pragniemy poinformować, że dnia 6 marca 2020 r. w Biurze LGD odbędzie się posiedzenie Rady, w czasie którego dokonana zostanie ocena wniosków złożonych w ramach naborów 01/2020/G, 02/2020, 03/2020 i wybór operacji do dofinansowania. Prosimy członków Rady o przybycie.

RLKS po 2020 roku

21 lutego 2020 r. w biurze LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska" odbyło się spotkanie, na którym przedstawiciele Zarządu oraz część członków Rady LGD wraz z pracownikami Biura zastanawiali się nad przyszłością RLKS- czyli możliwością zarządzania środkami z Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w nowej perspektywnie 2021-2027.

Dowiedz się więcej

Dziękujemy za udział w warsztacie analitycznym!

W dniu 18 lutego 2020r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sośnicowicach odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” warsztat analityczny na temat realizacji LSR i działań LGD w 2019 roku. W warsztacie udział wzięli pracownicy biura LGD, członkowie Zarządu, Rady i Komisji Rewizyjnej LGD, koordynatorzy gminni, beneficjenci naszych środków, członkowie Stowarzyszenia oraz przedstawiciele LGD „Brynica to nie granica”. Swoją obecnością zaszczycił nas również Kierownik Referatu wdrażania PROW w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Śląskiego Pan Bartosz Góra.

Dowiedz się więcej

Rozwój lokalny kierowany przez społeczność

W Gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się interdyscyplinarne spotkanie poświęcone wielofunduszowej formule instrumentu terytorialnego pn. RLKS „Rozwój lokalny kierowany przez społeczność”. W spotkaniu udział wzięli wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża oraz członkowie Zarządu Województwa, Izabela Domogała i Beata Białowąs. Gośćmi spotkania byli m.in. przedstawiciele województw podlaskiego i kujawsko-pomorskiego, którzy przedstawili doświadczenia związane z wdrażaniem RLKS w swoich regionach.

Dowiedz się więcej

Warsztat analityczny na temat realizacji LSR i działań LGD!

Zapraszamy do udziału w Warsztacie analitycznym na temat realizacji LSR i działań LGD w 2019r., który odbędzie się 18 lutego br. o godz. 11:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Sośnicowicach ul. Szprynek 1, 44-153 Sośnicowice. Podczas warsztatu wypracujemy ustalenia dotyczące koniecznych działań do wdrożenia w kolejnym roku realizacji LSR, które umieścimy na naszej stronie internetowej do konsultacji społecznej. Chętnych do udziału w warsztacie- w tym Członków Stowarzyszenia, Beneficjentów- prosimy o wysłanie informacji na e-mail: biuro@lesnakrainalgd.pl do dnia 3 lutego 2020r.

Dowiedz się więcej