Życie pszczół z bliska

Edukacja ekologiczna ma zachęcać do poznawania otaczającej nas przyrody. Dzięki zrozumieniu procesów zachodzących w środowisku naturalnym, wzrasta nasza świadomość oraz zmieniamy nasze codzienne zachowania i nawyki.

Dowiedz się więcej

Szlakiem zabytków

Środki pozyskane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 pomagają w zwiększeniu atrakcyjności turystycznej danego obszaru. Wyeksponowanie walorów przyrodniczych, kulturowych i dziedzictwa historycznego poprzez odpowiednie narzędzia promocji przyciąga potencjalnych turystów i stwarza warunki do dalszego rozwoju.

Dowiedz się więcej

Warstwa po warstwie

Innowacyjne zastosowania w projektach naszych beneficjentów stwarzają dodatkowe warunki do rozwoju obszarów wiejskich. Wykorzystywanie nowych technologii, nieszablonowych rozwiązań dodatkowo wpływa na pozytywną ocenę jeśli chodzi o przyznanie dofinansowania ze środków PROW 2014-2020.

Dowiedz się więcej

Radość i zabawa

Jednym z wielu Beneficjentów środków pomocowych pozyskanych w ramach PROW 2014-2020 jest Fundacja Na Rzecz Dzieci "Miasteczko Śląskie”, która działa na terenie Gminy Miasteczko Śląskie jako organizacja pożytku publicznego "non-profit”. Fundacja postanowiła zrealizować projekt mający na celu wybudowanie tzw. małej infrastruktury rekreacyjnej.

Dowiedz się więcej

Spotkajmy się w Parku Damrota...

Historia powstania Parku przy ulicy Damrota w Pilchowicach sięga czasów rodziny Wengerskych. Na miejscu ówczesnego parku pałacowego powstał Park Damrota, który dzisiaj jest sercem życia kulturalno-społecznego Pilchowic.

Dowiedz się więcej

Rolkowa pętla

Zdrowy tryb życia stał się bardzo popularny, a świadomość społeczeństwa na ten temat cały czas się rozwija. Podstawą zdrowego stylu życia jest przede wszystkim ruch i sport. Obecnie nie są to wyłącznie męczące ćwiczenia na siłowni, ale także ruch na świeżym powietrzu. Odpowiednia infrastruktura taka jak ścieżki dla rowerów, trasy biegowe, siłownie zewnętrzne, boiska czy skateparki stwarza możliwości do aktywności fizycznej w plenerze.

Dowiedz się więcej

Dom sportowca w Lisowie

Fundusze unijne pozyskane w ramach PROW 2014-2020 stwarzają również możliwości na integrację społeczności zamieszkującej obszary wiejskie. Liczne inicjatywy i przedsięwzięcia wpływają na aktywizację mieszkańców a także poprawę ich jakości życia.

Dowiedz się więcej

"Marzy mi się by robić piękne rzeczy..."

Wiele osób myśli o założeniu własnej firmy i szuka najlepszego pomysłu na biznes. Potrzeba rynku, tradycje rodzinne, pasje, zainteresowania, marzenia czy też hobby stają się motorem do działania, by na co dzień zajmować się tym co się tak naprawdę kocha albo przynajmniej lubi.

 

Dowiedz się więcej