Relacja ze Święta Lasu w Kaletach

24 września na terenie Ichtioparku w Kaletach odbył się festyn rodzinny Święto Lasu organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska”.

Celem festynu była promocja działalności Stowarzyszenia związana z rozdysponowaniem środków unijnych, zintegrowanie społeczności lokalnej oraz zachęcenie i zaprezentowanie walorów kulturowych naszych terenów poprzez promocję turystyki wiejskiej, kuchni regionalnej, popularyzację gwary śląskiej i obyczajów oraz promocja lokalnych artystów.

Stowarzyszenie przygotowało bogaty program artystyczny. Na scenie prezentowali się lokalni artyści Breath Taking z gminy Rudziniec, Mażoretki Copacabana z gminy Ciasna, Tworożanie z gminy Tworóg, Rock Time z gminy Kalety, Arkadia Band oraz gwiazda wieczoru Marcin Daniec w programie One Man Show.

Podczas festynu nie zabrakło dodatkowych atrakcji.

Dzieci mogły za darmo pobawić się na dmuchańcach lub wziąć udział w zabawach przygotowanych przez animatorów. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką Stowarzyszenia pluszowym misiem, który w drodze konkursu otrzymał imię „Lesio”. Zwyciężczyni konkursu Pani Justynie Ślązak serdecznie gratulujemy.

Zorganizowano konkurs dla gmin na najpiękniejsze stoisko wystawiennicze. Celem konkursu była aktywizacja KGW i Stowarzyszeń, promocja gmin wchodzących w partnerstwo LGD oraz kuchni Regionalnej z mottem przewodnim „Dary lasu”. Gminy przygotowały stoiska w wystroju leśnym razem z przepyszną degustacją. Można było posmakować zupy grzybowej, ciasta z jagodami, tarty z grzybami, pasztetów, bigosów pieczeni z dzika i wielu wielu innych potraw. Zwycięzcą Konkursu została gmina Kalety, która została wyróżniona Pucharem. Serdecznie gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Kalety za pomoc w organizacji festynu,Gminą i reprezentującym ich Stowarzyszeniom za przepiękne stoiska, rękodzielnikom za zaangażowanie i uatrakcyjnienie festynu, Lokalnym artystom za występy pełne energii i wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu całego wydarzenia.

Festyn zgromadził ponad 500 uczestników, dla wszystkich starczyło przysmaków. Relację fotograficzna z festynu do zobaczenia poniżej.

Przeczytaj także