Międzynarodowy projekt współpracy

Z radością informujemy, że w dniu 29.07.2020 r. w Szczecinie została podpisana umowa na realizację międzynarodowego projektu współpracy pn.: „Marka turystyczna - sieć Ekomuzea”. Kluczowym zadaniem operacji będzie korzystanie z zasobów przyrodniczych, geograficznych, kulinarnych i kulturowych Partnerów. W ramach projektu zaplanowano wiele zadań, m.in. utworzenie mobilnej aplikacji turystycznej oraz wizyty studyjne po powstałych ekomuzeach.

Dowiedz się więcej

Dotacja na zakładanie firm- ankieta wstępna

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, której celem jest  pozyskanie informacji na temat chęci oraz oczekiwań do zakładania działalności gospodarczej przez osoby:
- w wieku 18-29 lat,
- które są bierne zawodowo albo bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy albo pracujące, które obawiają się utraty pracy w związku z COVID-19,
- z obszaru subregionu centralnego województwa śląskiego (osoby fizyczne, które zamieszkują lub uczą się na obszarze, do którego zaliczają się: Powiat będziński, Powiat bieruńsko-lędziński, Powiat gliwicki, Powiat lubliniecki, Powiat mikołowski, Powiat pszczyński, Powiat tarnogórski, Powiat zawierciański, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze).
Ankieta jest anonimowa i będzie dostępna do 14 sierpnia 2020r.

Ankieta

Konsultacje dot. Lokalnych kryteriów wyboru operacji w ramach poddziałania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020, wraz z procedurą ustalania i zmiany kryteriów

Poddajemy pod konsultacje projekt zmian Lokalnych kryteriów wyboru operacji w ramach poddziałania ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020, wraz z procedurą ustalania i zmiany kryteriów.

Ewentualne uwagi do proponowanych zmian prosimy składać w terminie do 30 czerwca marca br. drogą elektroniczną (biuro@lesnakrainalgd.pl).

Projekt zmian Lokalnych kryteriów wyboru operacji

Zaproszenie na Walne Zebranie Członków

Zarząd LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”, które odbędzie się w dniu 30 czerwca 2020 roku w GOK Tworóg (ul. Zamkowa 1, 42-690 Tworóg), I termin godz. 15:00, II termin godz. 15:15.

Dowiedz się więcej