Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego

Ruszyła 21 edycja konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego.

W tym roku zgłoszone zostały 42 realizacje, które zlokalizowane są na obszarze 30 gmin województwa śląskiego- w tym 2 z naszego obszaru:

  • Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Pyskowicach

Dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu ogłoszonego przez nasze LGD udało się zrealizować I etap rewaloryzacji. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj https://lesnakrainalgd.pl/…/park-miejski-w-pyskowicach-w-no…
Rok temu odbyło się uroczyste otwarcie całego parku. Pyskowice mają przepiękne miejsce z którego mogą korzystać mali i duzi, a także nasi czworonożni przyjaciele.

  • Stanica Rowerowa w Truszczycy (gmina Kalety)

Kalety to Gmina Przyjazna Rowerzystom! Dzięki realizacji stanicy rowerowej gmina zyskała wspaniałe miejsce, gdzie można odpocząć czy zintegrować się podczas wycieczek rowerowych, co pozytywnie wpływa na rozwój turystyki rowerowej na naszym obszarze. Miejsce jest bezpieczne, stworzone z myślą o rodzinach, wzbogacone o tablice informacyjne oraz stację naprawy rowerów.

Na stronie https://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020 możemy oddawać nasze głosy. Każdy może oddać 3 głosy przyznając odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt. Wygrywa realizacja z największą liczbą punktów. Głosowanie trwa do końca sierpnia br.

Więcej informacji: https://npp.slaskie.pl/