Przedłużamy Konkurs plastyczny "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska"

Ogłaszamy oficjalnie, iż przedłużamy konkurs plastyczny „Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska” do 15 października. Niezmiernie nam miło, że konkurs został tak entuzjastycznie przyjęty przez lokalną społeczność, zwłaszcza przez szkoły i domy kultury, które w ramach lekcji plastyki i dodatkowych zajęć artystycznych przygotowują prace konkursowe. Mogą one być wykonane różnymi metodami: ołówek, akwarela, wydzieranki itp. Jak wiadomo wyobraźnia młodych twórców jest nieograniczona.

Przypominamy, że konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia. Aby wziąć w nim udział należy złożyć do nas pracę plastyczną nawiązującą do legendy z obszaru LGD. Konieczne jest również dołączenie informacji o pochodzeniu legendy (w przypadku książki- autor i tytuł; w przypadku źródła internetowego- link) wraz z jej wydrukiem. Z napływających do nas wiadomości wynika, że rotacja książek bibliotecznych na temat legend jest ostatnio duża, dlatego też postanowiliśmy przedłużyć nasz konkurs o tydzień, tak aby każdy chętny mógł zdążyć. Jury na pewno nie będzie miało łatwego zadania.

Warto nadmienić, że patronem konkursu został Pan Jan Myrcik- autor książki Legendy koszęcińskie, który pochwalił pomysł promocji legend wśród najmłodszych. Jak sam powiedział „…obraz można czytać tak jak tekst, a dziecko przedszkolne może nie znać liter a potrafi to doskonale odczytać”. Ten edukacyjny walor naszego konkursu jest dla nas niezwykle istotny z racji pielęgnowania lokalnego dziedzictwa kulturowego.  Zapraszamy do wysłuchania całej wypowiedzi Pana Jana Myrcika na ten temat na kanale YouTube LEŚNA KRAINA.

Jeżeli poszukujecie inspiracji, ciekawych legend to polecamy zajrzeć również do relacji i profilu na Facebooku EKOMUZEA i Instagramie. Co jakiś czas pojawiają się tam podpowiedzi-miejsca związane z legendami.

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu, wypełnij Formularz zgłoszeniowy i złóż pracę. Nagrody czekają!

Wszystkim uczestnikom życzymy kreatywności i powodzenia!