Publikacja „Smaki Leśnej Krainy Górnego Śląska”

Z przyjemnością informujemy, że już jest dostępna nasza publikacja „Smaki Leśnej Krainy Górnego Śląska”. Przepisy i eko porady, które zostały w niej zawarte są wynikiem konkursu o tej samej nazwie.

Nasze LGD w ramach operacji własnej prowadziło działania, które miały na celu aktywizację społeczności lokalnej: restauratorów, Kół Gospodyń Wiejskich, kucharzy amatorów, miłośników lokalnej kuchni, czyli osób lubiących gotować. Projekt zaowocował integracją osób należących do tych grup poprzez rozmowy o gotowaniu, spotkania, sięganie do dawnych ksiąg kucharskich, czy wspólne przeglądanie przepisów spisanych jeszcze rękami dawnych śląskich gospodyń. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności zebraliśmy najlepsze przepisy w czterech kategoriach: przystawka, danie główne, deser, danie dla dzieci i zawarliśmy je w niniejszej publikacji.  

Wydanie „Smaków Leśnej Krainy Górnego Śląska” jest wyrazem pielęgnowania naszej tradycyjnej kuchni śląskiej oraz przyczynia się do utrwalenia i przekazania naszego kulinarnego dziedzictwa kolejnym pokoleniom, nie tylko mieszkającym na Śląsku.  Naszą publikację będziemy prezentować na lokalnych wydarzeniach na obszarze działania LGD. Zapraszamy na nasze stanowiska, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o naszym regionie, tradycjach, smakach śląskiej kuchni oraz otrzymać egzemplarz „Smaków Leśnej Krainy Górnego Śląska”.

Był konkurs, powstała publikacja z przepisami kulinarnymi, a co dalej...

Już wkrótce rozpocznie się kręcenie filmików przedstawiających przygotowywanie wybranych potraw. Materiał ten zostanie wrzucony na nasz kanał na YouTube.

Czytajcie, gotujcie oraz śledźcie naszą stronę, fanpage i kanały! Więcej informacji już niebawem!