Dwa szkolenia w ramach projektu EKOMUZEA

17 oraz 20 października 2022 r. w Koszęcinie odbyły się szkolenia związane z promowaniem i organizacją turystyki. Miejscem obu spotkań był „Browar Śląski” w Koszęcinie, a uczestnicy szkolenia poza ogromną dawką wiedzy mogli również zwiedzić zaplecze browaru, a także kilka ciekawych elementów  Zespołu Pałacowo-Parkowego w Koszęcinie.

Pierwszy dzień szkolenia prowadziła Pani Renata Bukowska prezentując zagadnienia na temat zarządzania produktem z lokalnymi organizacjami turystycznymi i promocją turystyczną. Ważnym aspektem była kwestia czym jest produkt turystyczny, czym kierują się nabywcy decydując się na zakup określonego produktu turystycznego i jak motywować sprzedaż tych dóbr i usług.

Drugie szkolenie prowadziła Pani Magdalena Jakubów. Grupa szkoleniowa dyskutowała szeroko na temat zagadnienia EKOMUZEA. Jak je rozumieją odbiorcy, z czym się kojarzy i jaka jest jego etymologia. Po ustaleniu szczegółów i najważniejszych aspektów, do których ekomuzea się odnoszą, uczestnicy pracowali w grupach nad rozwojem pakietów turystycznych na obszarze Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”.

Warsztaty były wyjątkowo owocne. Zwrócono uwagę na wyjątkowe miejsca, które już są znanymi obiektami turystycznymi oraz na takie, które mają olbrzymi potencjał, jak również na to jak umożliwić ich zwiedzanie odbiorcom z różnych grup wiekowych i wielorakich grup zainteresowań.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie szkoleniami. Mieliśmy przyjemność gościć nie tylko przedsiębiorców z branży turystycznej, ale też osoby związane z promocją gmin i ośrodków kultury, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. Cieszymy się, że udało się spotkać w takim gronie i podyskutować wspólnie nad rozwojem turystycznym i promocją naszego regionu.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie umieściliśmy krótką fotorelację ze szkoleń.