"Marzy mi się by robić piękne rzeczy..."

Wiele osób myśli o założeniu własnej firmy i szuka najlepszego pomysłu na biznes. Potrzeba rynku, tradycje rodzinne, pasje, zainteresowania, marzenia czy też hobby stają się motorem do działania, by na co dzień zajmować się tym co się tak naprawdę kocha albo przynajmniej lubi.

 

Wrażliwość na sztukę i piękno - to właśnie od najmłodszych lat charakteryzowało Panią Martę Pilarską, właścicielkę firmy "IDZIE TO ZROBIĆ”. Już jako dziecko Pani Marta przejawiała swój talent plastyczny i bogatą wyobraźnię, co skutkowało "udekorowanymi” ścianami w rodzinnym domu. W okresie studiów Pani Marta równolegle studiowała wychowanie fizyczne (o specjalności pedagogicznej i gimnastyki korekcyjnej, jest instruktorem sportu o specjalności piłka nożna) na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a popołudniami rozwijała swój warsztat artystyczny w Krakowskim Forum Kultury w Krakowie w "Studium aranżacji wnętrz, projektowania wystaw i form reklamowych”. Tam poznała podstawy reklamy, co zachęciło Panią Martę do zdobycia nowych umiejętności w zakresie projektowania graficznego na studiach podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Już jako studentka zaczęła realizować swoje pierwsze kroki w zakresie grafiki użytkowej oraz malarstwa ściennego.  

                                              

Możliwość uzyskania dofinansowania z zakresu podejmowania działalności gospodarczej ułatwiła Pani Marcie podjęcie decyzji o założeniu własnej firmy. Wniosek złożony w ramach naboru 02/2017 do LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” został pozytywnie oceniony i przyznano mu dotację.                                              

Wychodzenie poza schemat działania, łączenie tradycji
z nowoczesnością oraz atrakcyjność dla współczesnego odbiorcy- tak właśnie można opisać projekty firmy "IDZIE TO ZROBIĆ”. Doskonałym przykładem, może tu być zaprojektowane dla nas przez Panią Martę Pilarską nasze logo - styl, prostota i elegancja połączone z nawiązaniem do obszaru Śląska.

Firma "IDZIE TO ZROBIĆ” realizuje zlecenia związane z projektowaniem graficznym(m.in. tworzy logotypy, identyfikacje wizualne firm i wydarzeń), składem publikacji, kreowaniem materiałów reklamowych (POS - infografik, plakatów, banerów, roll-upów, ulotkek i broszur). Pani Marta jest entuzjastką grafiki dziecięcej, nieobcy jest jej świat ilustracji i komiksów. Autorka może pochwalić się już poważniejszymi projektami, w tym wykonaniem ilustracji do publikacji Komisji Nadzoru Finansowego pt. "Porozmawiajmy o finansach - poręczne ABC dla Janka i Hani" oraz "Mediacja i inne polubowne formy rozwiązywania sporów na rynku finansowym", składem publikacji technicznych dotyczących transportu publicznego m.in. w Warszawie ("Veturilo po 2016 - Koncepcją funkcjonowania warszawskiego roweru publicznego", "Analizą przestrzenną oraz ekonomiczną rozwiązań geometrycznych wybranych ulic w Warszawie", "Standardami rowerowymi WOF"), w Gdańsku ("Gdańskie Badania Ruchu 2016") czy w Łodzi ("Badania struktury przejazdów pasażerskich"), graficznym opracowaniem planów mobilności i transportu mniejszych miast takich jak: Bochnia, Niepołomice, Wieliczka i Słomniki.

           

W zakresie artystycznego malarstwa ściennego warto wyróżnić projekt aranżacji herbaciarni Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie oraz piękny mural zrealizowany na zlecenie Stowarzyszenia "Odnowy Wsi” prezentujący atrakcje turystyczne Gminy Koszęcin. Ciekawym przedsięwzięciem było również stworzenie lasu mieszanego na ścianach Miejskiego Żłobka w Lublińcu, a także zilustrowanie kolorowanki Lokalnej Grupy Działania "Spichlerz Górnego Śląska". Wielką radość Pani Marcie sprawia kreowanie pokoi dziecięcych - dlatego, że to właśnie uśmiech Milusińskich daje jej dużo satysfakcji. Z przyjemnością podejmuje się tworzenia warsztatów artystycznych, w których wdraża elementy improwizacji ruchowej i wiedzy nabytej z różnych zakątków świata.

Jeśli więc zastanawiasz się nad logotypem swojej firmy. Chcesz wydać ulotkę, folder lub chciałbyś po prostu coś zmienić w swoim wnętrzu, lokalu czy instytucji... Albo po prostu szukasz osoby, która zrealizuje Twoją nieszablonową wizję i przeprowadzi ciekawe warsztaty dla dzieci, młodzieży czy osób dorosłych, to polecamy Panią Martę.

 

Zapraszamy na stronę internetową, gdzie można się zapoznać z realizacjami firmy "IDZIE TO ZROBIĆ” www.idzietozrobic.pl