Warstwa po warstwie

Innowacyjne zastosowania w projektach naszych beneficjentów stwarzają dodatkowe warunki do rozwoju obszarów wiejskich. Wykorzystywanie nowych technologii, nieszablonowych rozwiązań dodatkowo wpływa na pozytywną ocenę jeśli chodzi o przyznanie dofinansowania ze środków PROW 2014-2020.

Dowiedz się więcej

Radość i zabawa

Jednym z wielu Beneficjentów środków pomocowych pozyskanych w ramach PROW 2014-2020 jest Fundacja Na Rzecz Dzieci "Miasteczko Śląskie”, która działa na terenie Gminy Miasteczko Śląskie jako organizacja pożytku publicznego "non-profit”. Fundacja postanowiła zrealizować projekt mający na celu wybudowanie tzw. małej infrastruktury rekreacyjnej.

Dowiedz się więcej

Spotkajmy się w Parku Damrota...

Historia powstania Parku przy ulicy Damrota w Pilchowicach sięga czasów rodziny Wengerskych. Na miejscu ówczesnego parku pałacowego powstał Park Damrota, który dzisiaj jest sercem życia kulturalno-społecznego Pilchowic.

Dowiedz się więcej

Rolkowa pętla

Zdrowy tryb życia stał się bardzo popularny, a świadomość społeczeństwa na ten temat cały czas się rozwija. Podstawą zdrowego stylu życia jest przede wszystkim ruch i sport. Obecnie nie są to wyłącznie męczące ćwiczenia na siłowni, ale także ruch na świeżym powietrzu. Odpowiednia infrastruktura taka jak ścieżki dla rowerów, trasy biegowe, siłownie zewnętrzne, boiska czy skateparki stwarza możliwości do aktywności fizycznej w plenerze.

Dowiedz się więcej

Dom sportowca w Lisowie

Fundusze unijne pozyskane w ramach PROW 2014-2020 stwarzają również możliwości na integrację społeczności zamieszkującej obszary wiejskie. Liczne inicjatywy i przedsięwzięcia wpływają na aktywizację mieszkańców a także poprawę ich jakości życia.

Dowiedz się więcej

"Marzy mi się by robić piękne rzeczy..."

Wiele osób myśli o założeniu własnej firmy i szuka najlepszego pomysłu na biznes. Potrzeba rynku, tradycje rodzinne, pasje, zainteresowania, marzenia czy też hobby stają się motorem do działania, by na co dzień zajmować się tym co się tak naprawdę kocha albo przynajmniej lubi.

 

Dowiedz się więcej

Pani Jeziora

Pani Natalia Napieralska to kolejny z beneficjentów środków PROW 2014-2020, gdzie pomysł na biznes powstał jako efekt pasji i zainteresowań. Zamiłowanie do sztuki żeglarskiej, stało się inspiracją do założenia firmy FHU "Bryt” czyli wypożyczalni jachtu kabinowego.

Dowiedz się więcej

Obudź swoją WENĘ

Szkoła Językowo-Twórcza "Wena” powstała jako odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą uczyć się języka w nowoczesnej formie. Pani Anna Adamczyk od zawsze chciała otworzyć szkołę,  w której przede wszystkim najważniejsze będzie indywidualne nastawienie do uczniów, niecodzienne podejście do nauki języka, kreatywność  a także wykorzystywanie wielu metod nauczania.

Dowiedz się więcej

"Czuj się jak u siebie w domu"- Toszecka Alberga

Via Regia jest jedną z głównych nitek szlaku pielgrzymkowego św. Jakuba, która prowadzi do Santiago de Compostela w Hiszpani. Górnośląski odcinek Drogi Św. Jakuba rozpoczyna się w Piekarach Śląskich i zmierza w kierunku Góry Św. Anny przez Radzionków, Repty Śląskie, Zbrosławice, Księży Las, Łubie aż do Toszka, gdzie współcześnie wyznaczono także drogę śląsko-morawską prowadzącą aż do granicy z Austrią.

Dowiedz się więcej

Park Miejski w Pyskowicach w nowej odsłonie

Gmina Pyskowice w ramach pierwszego etapu Zagospodarowania Starego Parku w Pyskowicach zdecydowała się wziąć udział w naborze 01/2016, którego zakres tematyczny dotyczył zwiększenia atrakcyjności turystycznej obszaru. Operacja pt. "Budowa placu zabaw, linarium oraz pergoli w ramach zagospodarowania Parku w Pyskowicach" miała pomóc w osiągnięciu celu przywrócenia świetności Parku Miejskiego, którego wizerunek nie zachęcał do spędzania tam czasu rodzin z dziećmi. Przede wszystkim realizatorom projektu zależało na ukazaniu walorów przyrodniczych i krajobrazowych tego miejsca oraz, żeby Park miejski stał się ponownie miejscem spędzania wolnego czasu mieszkańców Pyskowic.

Dowiedz się więcej