Od marzeń do sukcesu!

BENEFICJENT

Małgorzata Prowda

CEL OGÓLNY

Rozwój gospodarczy regionu oraz wzrost przedsiębiorczości wśród jego mieszkańców

Wartość wsparcia

55 000.00 PLN

Nr wniosku

LKGŚ-02/2017/009

Rok realizacji / Gmina

2017 / Ciasna

Zakres tematyczny

Podejmowanie działalności gospodarczej

Opis działania

Celem operacji było rozpoczęcie działalności gospodarczej firmy usługowej Jargo zajmującej się szyciem strojów tanecznych i produkcją pomponów. W ramach dofinansowania zakupiono niezbędny sprzęt do szycia, prowadzenia biura i wyposażenie lokalu.

Zobacz więcej

Historia sukcesu

"To było moim marzeniem z czasów technikum handlowego, lubiłam to, wyrożniałam się tym, w wieku 16 lat napisałam swój pierwszy biznesplan." -mówi Pani Małgorzata Prowda, opowiadając o tym jak powstała jej własna firma -"JARGO".

W 2017 roku Pani Małgorzata Prowda wystąpiła do Biura LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska" z wnioskiem o dofinansowanie w ramach naboru 02/2017 z zakresu tematycznego: Podejmowanie działalności gospodarczej.

Projekt został pozytywnie rozpatrzony a kwota uzskanego dofinansowania wyniosła 55 000,00zł. Wygranie konkursu jednak nie było takie łatwe... Pani Małgorzata wielokrotnie umawiała się z pracownikami biura LGD na doradztwo, po to by w jak najlepszy sposób przygotować swój wniosek oraz biznesplan. "Bez pomocy LGD nigdy nie dałabym rady!" -mówi Pani Małgorzata -"To były trzy tygodnie wyjęte z życia, jednak było warto - jestem z siebie dumna, ponieważ sama napisałam swój wniosek, nie potrzebowałam pomocy wyspecjalizowanych firm".

Przygoda z otwarciem własnej działalności zaczęła się od marzeń z czasów technikum. Miłość towarzyszyła pisaniu pierwszego własnego biznesplanu. Nazwa "Jargo" pochodzi bowiem od połaczenia dwóch imion, które łączy miłość. "Jar"- jak Jarosław, najważniejszy mężczyzna w życiu "Go"si. Nazwa ta została wpisana do biznesplanu jako przykładowa, podana na czas składania wniosku. Pani Małgorzata planowała zmianić ją na bardziej wyszukaną i nowoczesną, jednak los chciał by miłość w tym wypadku wygrała i przez przypadek nazwa ta została we wniosku, a Urząd Marszałkowski nie pozwolił jej zmienić.

Tak właśnie powstała firma "Jargo".

Pomysł na otwarcie własnego biznesu, który specjalizuje się w szyciu strojów tanecznych, produkcji pomponów oraz wykonywaniu pałeczek marszowych i flag narodził się w czasie kiedy Pani Małgorzata chciała zaopatrzyć swoje grupy mażoretek w nowe, ładne stroje i widziała jakie wiążą się z tym trudności.

Pani Małgorzata to nie tylko przedsiębiorczyni z własną firmą, to prawdziwa kobieta sukcesu. Pomimo wychowywania
8-letniego syna, jest instruktorem tańca mażoretek w Gminnym Ośrodku Kultury w miejscowości Cisna oraz w Dobrodzieńskim Ośrodku Kultury. Ponadto Pani Małgorzata jest człowiekiem o ogromnym sercu, skłonnym do poświęceń i nieograniczonej pomocy, będąc szefem generalnym sztabu WOŚP. "Jest bardzo ciężko pogodzić to wszystko… od rana skupiam się na pracy zawodowej, będąc przy tym żoną i matką, wieczorami praca z ponad 250 mażoretkami” – wyjaśnia.

Plany na przyszłość są bardzo jasne, ważne jest to by nieustannie się rozwijać, zgromadzić tyle dochodu by móc zainwestować zarobione pieniądze w aktywa, które pozwolą wrócić Pani Małgorzacie do pracy w swoim wyuczonym zawodzie, dać ludziom pracę i najważniejszy krok by "wynieść firmę z domu”. Obecnie pracownia znajduje się w domu Pani Małgorzaty, która musiała zrezygnować ze swojej sypialni, by zagospodarować to miejsce na kącik dla zakupionego sprzętu i mini studio fotograficzne w którym ma możliwość fotografowania swoich dzieł. W przyszłości powstałe studio ma doprowadzić do wydania pierwszego autorskiego katalogu firmy „Jargo”. Pani Małgorzata także planuje stworzyć stronę internetową swojej firmy, poprzez którą będzie mogła sprzedawać swoje aktykuły. Obecnie, aby pozyskać klientów, jeździ na szkolenia sportowe, by promować siebie i tworzyć dla różnego typu zespołów i sportowców oryginalne kostiumy oraz gadżety.

Zakres rzeczowo- finansowy operacji wyniósł 55 tysięcy złotych. Otrzymane fundusze w ramach uzyskanej dotacji otwarły drzwi do świata przedsiębiorczości. Każda otrzymana kwota została dobrze rozplanowana przez Panią Małgorzatę, a w skład zakupionych urządzeń wchodzą:

  • Hawciarka do naszywania haftów na tkaniny – 5520 zł
  • Owerlok Renderka, czyli maszyna do szycia, która pozwoliła na szycie strojów tanecznych oraz do tworzenia dodatków, które w swojej ofercie sprzedażowej posiada firma Jargo – 2670 zł
  • Stębnówka z potrójnym transporterem, jest to wyspecjalizowana maszyna do szycia strojów tanecznych oraz dodatków – 5690 zł
  • Plotery tnące, to urządzenie umożliwiające zaprasowanie folii na tkaninach. Urządzenie to jest używane do naprasowywania ozdób, loga lub dowolnej grafiki na wykonanych strojach – 6900 zł
  • Prasa termotransferowa, urządzenie służące do zaprasowywania folii na tkaninach  – 3690 zł
  • Program do obróbki zdjęć, który ma za zadanie poprawić ich estetykę oraz pozwala na tworzenie własnych katalogów firmowych oraz ulotek i innych materiałów promocyjnych -1700 zł
  • Program graficzny do obsługi grafiki wektorowej – 560 zł
  • Laptop umożliwiający pracę w firmie – 4590 zł
  • Drukarka laserowa umożliwiająca drukowanie faktur oraz innej dokumentacji firmowej – 1540 zł
  • Program Microsoft Office 2016, wyspecjalizowany dla użytkowników małych firm – 770 zł
  • Obiektyw Nikon o ogniskowej ok 85 mm – 1870 zł
  • Zestaw mebli biurowych, które stanowią wyposażenie biura firmy Jargo, w których skład wchodzi: biurko, szafa, stół do krojenia oraz krzesło – 8060 zł
  • Aparat fotograficzny, pozwalający na wykonywanie zdjęć stworzonych projektów w celach promocyjnych oraz sprzedażowych – 7840 zł
  • Obiektyw do aparatu z rewelacyjną czułością ISO – 2560 zł

Zobacz relacje z TVS: https://tvs.pl/tv/nowe-na-wsi-pomoc-dla-rodzinnych-gospodarstw-rolnych/

Galeria