Nowe wnętrze ze smakiem

Karczma "Koszwice" to kolejny z beneficjentów, który z sukcesem zrealizował operacje w ramach poddziałania
19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność"
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Historia Karczmy rozpoczyna się w 1912r, kiedy to lokal funkcjonował jako miejsce spotkań mieszkańców wsi oraz odbywały się tam cotygodniowe zabawy. Dzisiaj Karczma "Koszwice" oferuje nie tylko usługi gastronomiczne, ale również usługi hotelarskie, catering, organizację imprez oraz eventów. 

                  

Karczma jest firmą rodzinną prowadzoną przez państwa Teodora i Karinę Wrzyciel wraz z synem Mateuszem, który pełni w Karczmie funkcję szefa kuchni. Właściciele od dawna myśleli już o modernizacji lokalu, a także nad rozwojem działalności o innowacyjne warsztaty kulinarne dla adeptów kuchni, chcących rozwijać swoją pasję. Z własnych środków byli w stanie odnowić mniejszą salę restauracyjną do 40 osób, jednak plan modernizacji sali bankietowej wiązał z znacznie większymi kosztami.

Właściciele postanowili wziąć udział w naborze dotyczącym rozwoju działalności gospodarczej, w którym to ich projekt otrzymał dofinansowanie. Dzięki jego realizacji Karczma "Koszwice" to dzisiaj najnowocześniejsza sala bankietowa w gminie Pawonków.

              

W lokalu znajdują się dwie zmodernizowane sale: mniejsza- restauracyjna do 40 osób oraz większa bankietowa na 100 osób. Poza tym w pięknym ogrodzie Karczmy jest możliwość organizacji imprezy plenerowej nawet do 300 osób. Śmiało można stwierdzić, że obszar LSR został wzbogacony o miejsce, które przyciąga klientów odświeżonym, zgodnym z dzisiejszymi trendami wizerunkiem a także ciekawą, poszerzoną ofertą usługową. Karczma "Koszwice" wspiera również lokalny rozwój poprzez współpracę z dostawcami produktów i usług przedsiębiorców działających na terenie naszej LGD, m.in. są to piekarnie, usługi fotograficzne, usługi florystyczne oraz zespoły muzyczne. 

                                     

Dzięki projektowi udało się także stworzyć nowe miejsce pracy. Ponadto Karczma zyskała nowych klientów z sektora przedsiębiorstw, dla których organizuje szkolenia, eventy, spotkania integracyjne. Właściciele stwierdzili, że realizacja operacji przyczyniła do znacznego wzrostu liczby organizowanych imprez (szacują, że jest to wzrost o około 50%).
Są to nie tylko przyjęcia okolicznościowe, ale także wydarzenia kulturalne takie jak: spotkanie autorskie
z ultramaratończykiem Marcinem Świercem, koncert zespołu DYM oraz stand-up: Stramik i Gadowski.

Pasja a także zaangażowanie właścicieli przyczyniło się do wzmocnienia pozycji Karczmy "Koszwice" na lokalnym rynku usług gastronomicznych. Wszystkich zainteresowanych jak prezentuje się Karczma Koszwice po modernizacji sali bankietowej zachęcamy do jej odwiedzenia i skorzystania z oferty.