Obudź swoją WENĘ

Szkoła Językowo-Twórcza "Wena” powstała jako odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcą uczyć się języka w nowoczesnej formie. Pani Anna Adamczyk od zawsze chciała otworzyć szkołę,  w której przede wszystkim najważniejsze będzie indywidualne nastawienie do uczniów, niecodzienne podejście do nauki języka, kreatywność  a także wykorzystywanie wielu metod nauczania.

W realizacji planów na przeszkodzie stała kwestia finansowa, dlatego Pani Anna postanowiła złożyć wniosek o przyznanie pomocy w ramach naboru nr 03/2017 na podejmowanie działalności gospodarczych. Po przejściu wszystkich formalności związanych ze złożeniem i oceną wniosku Pani Anna otrzymała dofinansowanie w wysokości 55 000 złotych.

Nazwa szkoły "Wena” przypomina o twórczym podejściu do samego siebie, o tym, że w każdym jest ogromny potencjał który powinien rozwijać. W "Wenie” uczniowie znajdują swoich motywatorów, trenerów oraz inspiratorów.

A jak wygląda nauka w "Wenie”? Nie znajdziemy tu książek czy pisemnych ćwiczeń. Zajęcia prowadzone są w niedużych grupach gdzie przede wszystkim się mówi wykorzystując różne uproszczenia i skojarzenia. Po zajęciach słuchacze otrzymują na adres mailowy materiały w formie notatek gdyż absolutnie nic sami nie piszą oraz pliki audio gdyż każde zajęcia nagrywane są na dyktafon. Zastosowanie nowoczesnych technologii w formie monitora interaktywnego wpływa na pozytywny odbiór prezentowanych treści przez uczniów. Oprócz tego podczas zajęć wykorzystywana jest muzyka, taniec, śpiew oraz gra na instrumentach.

W Szkole Językowo-Twórczej "Wena” prowadzone są zajęcia z języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego a także matematyki. W ramach kursu proponowane są także warsztaty twórcze. Tematyka warsztatów dostosowana jest do potrzeb, wieku i umiejętności ucznia. W ramach takich zajęć zorganizowano już warsztaty ekologiczne, warsztaty  o tematyce psychologicznej a także zajęcia arteterapii. "Wena” kieruje swoją ofertę do różnych grup wiekowych. Maluchy podczas zajęć poznają język obcy głównie poprzez zabawę, a w grupach w wieku szkolnym nauczyciele często wykorzystują gry planszowe.

Charakterystyczne na zajęciach w "Wenie” jest to, że wykorzystuje się ruch, gesty przy nauce nowych słów. Częste powtarzanie a nawet zabawa słowem mają pokazać, że nauka języka obcego jest prosta i ma być przede wszystkim przyjemnością. Dla lektorów w "Wenie” najważniejsza jest więź z uczniem. Nauczanie, według Pani Anny,  to nie tylko jej praca, ale misja gdyż nauczyciel ma bezpośredni wpływ na rozwój osobisty oraz budowanie samooceny Ucznia.  To właśnie dobre relacje tworzą wyjątkowy klimat podczas zajęć, a uczniowie z przyjemnością przychodzą na zajęcia.

Szkoła Językowo- Twórcza "Wena” to dla Pani Anny  spełnienie marzeń o miejscu gdzie każdy zainteresowany nauką języka obcego znajdzie skuteczną, inspirującą a przy tym radosną kadrę lektorów, gdzie nauka nie jest nieprzyjemnym obowiązkiem, gdzie uczniowie nie mogą się doczekać kolejnych zajęć. Pani Anna nie ukrywa, że praca w "Wenie” jest dla niej pasją, motorem do działania,a najbardziej motywujące dla niej są postępy oraz radość uczniów.

Wszystkich zainteresowanych ofertą zajęć Szkoły Językowo-Twórczej "Wena” zapraszamy na stronę internetową http://wenaschool.pl/