Głosujemy na Pilchowice!

Do końca lipca internauci mogą głosować w konkursie pt. "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2018", w którym wybierać można najlepsze realizacje spośród zgłoszonych.
Z przyjemnością informujemy, że wśród zgłoszonych do konkursu realizacji znalazła się "Adaptacja budynku przy ul. Damrota w Pilchowicach", który znajduje się na terenie naszego LGD. Serdecznie zapraszamy do głosowania na Pilchowice na stronie:
Adaptacja budynku przy ul. Damrota 5 w Pilchowicach zasługuje na miano Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Śląskiego 2018. Obiekt ten powstał jako część zabudowań dworskich pod koniec XIX wieku i pełnił funkcję mieszkalno - gospodarczą. Na przestrzeni lat znajdowało się tu m.in. przedszkole, pomieszczenia klubu sportowego czy sala weselna.
Główną ideą przedsięwzięcia była rewitalizacja obiektu znajdującego się w samym środku Pilchowic i stworzenie w nim centrum społeczno - kulturalnego uwzględniającego potrzeby i potencjał lokalnej społeczności.
W ramach zadania przebudowano zniszczone pomieszczenia, tworząc w nich nowoczesną wielofunkcyjną salę z zapleczem gastronomicznym i sanitarnym. Zachowane zostały elementy starej architektury. Salę wyposażono w profesjonalny sprzęt nagłaśniający i multimedialny. Posiada bezpośrednie, duże wyjście na plac i jest wolna od barier architektonicznych, co w dużej mierze zwiększyło jej funkcjonalność. Wymianie uległa stolarka okienno - drzwiowa, a posadzka w sali głównej została wykonana z ceramiki imitującej deski podłogowe. W sali zamontowano urządzenia klimatyzacyjne. Uzupełniono elewację zewnętrzną. Ujednolicono szyldy znajdujące się na elewacji budynku.
Profesjonalny sprzęt nagłaśniający i dostęp do internetu umożliwia swobodną organizację spotkań, szkoleń, konferencji, warsztatów rękodzielniczych, wystaw malarskich oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci. Oprócz centrum kulturalno - społecznego nowo wyremontowany obiekt pełni także funkcję sali ślubów oraz jest miejscem obrad rady gminy. Przeszklone wyjście na zewnątrz budynku stanowi harmonijne przejście na pobliski plac i dalej do parku, co umożliwia łączenie imprez społeczno - kulturalnych np. gminnego dnia dziecka, letniego kina plenerowego czy dożynek.
Najpopularniejsza realizacja wśród biorących udział w głosowaniu zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Głosowanie polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom.

Do tegorocznej, 19 edycji konkursu zgłoszono 26 realizacji z terenu województwa, spośród których większość ma charakter rekreacyjno-sportowy z elementami edukacyjnymi, sprzyjający wypoczynkowi, aktywności rodzinnej i integracji społecznej.

We wrześniu planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu. Wyniki plebiscytu publiczności nie mają wpływu na werdykt jury. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października br.

Przeczytaj także