Akcja - modernizacja!

Nabór 01/2016 okazał się strzałem w dziesiątkę dla Stowarzyszenia Rozwoju Wsi w Łagiewnikach Małych. Budynek stojący w samym centrum wioski określany był przez mieszkańców jako „ruina, która psuje wizerunek miejscowości”.

Dowiedz się więcej

Kowal z pasją.

Pan Janusz Kosmała, pochodzący z Gminy Koszęcin, to człowiek z pasją. Już od kilku lat pasjonuje się kowalstwem. Jego przygoda z tą sztuką zaczęła się na początku 2011 roku, od uczestnictwa w XVII Ogólnopolskich Warsztatach Kowalskich w Wojciechowie. W 2013 roku przystąpił do egzaminów czeladniczych i uzyskał tytuł: kowala wyrobów zdobniczych. Tak zrodził się kolejny artysta na terenie naszego LGD, który tworzy prawdziwe artystyczne cuda.

Dowiedz się więcej

PODZIELIĆ SIĘ PIĘKNEM

Firma ELGrawer działająca na terenie Kochanowic i okolic powstała 19.02.2018 roku. Jak przyznaje Pan Mirosław Gawron, w uruchomieniu usług grawerowania i znakowania znacząco pomogło mu wsparcie uzyskane za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska”.

Dowiedz się więcej

Zrozumieć człowieka ...

Pani Ola Szczygieł swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła w dzieciństwie. Lubiła wówczas malować, rysować, wykonywać różne rękodzieła, co sprawiało jej niebywałą przyjemność. Następnie robiła gotowym pracom zdjęcia, które zamieszczała na stronie internetowej. Długo szukała życiowej drogi zawodowej, aż wybrała studia na Wydziale Sztuki na częstochowskim UJD, gdzie spośród szerokiej gamy artystycznych dziedzin fotografia stała się jej najlepszym sposobem na wyrażanie siebie. Obecnie prowadzi firmę fotograficzną, która funkcjonuje już od ponad roku, a z jej osiągnieciami i ofertą można się zapoznać na stronie internetowej jej działalności http://www.olaszczygiel.pl.

Dowiedz się więcej

SUKCES!! Podpisanie umowy na projekt współpracy "Stwórzmy Razem Markę Lokalną"

Jest nam bardzo miło poinformować, żę w dniu 15 lutego 2018r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego podpisaliśmy wspólnie z naszym Partnerem LGD „Brynica to nie granica” umowę przyznania pomocy na realizację projektu współpracy pn. „Stwórzmy Razem Markę Lokalną”, realizowanego w ramach poddziałania 19.3 " Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dowiedz się więcej

Matka Boska Toszecka ponownie ukoronowana

Rok 2017 okazał się przychylnym czasem dla Toszeckiej Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Sukces jaki osiągnęła parafia pozwolił na ponowne ukoronowanie Matki Boskiej Toszeckiej. Tamtejszy Proboszcz Ks. Sebastian Bensz, podjął się wyzwania dotyczącego renowacji widząc w jak złym stanie technicznym jest zabytek znajdujący się na bocznym Ołtarzu Kościoła pw. Matki Boskiej z Dzieciątkiem tzw. Toszeckiej i zaczął szukać wsparcia dla tej pięknej inicjatywy.

 

 

Dowiedz się więcej

Noc Żywiołów

„Aby osiągnąć sukces, czasami trzeba przejść przez prawdziwy ogień”
Ogień to główny motyw, który towarzyszył uczestnikom imprezy plenerowej, która odbyła się 17 czerwca 2017r. nad kanałem Gliwickim, w Pławniowicach (Gmina Rudziniec).
 

 

 

Dowiedz się więcej

Od marzeń do sukcesu!

"To było moim marzeniem z czasów technikum handlowego, lubiłam to, wyrożniałam się tym, w wieku 16 lat napisałam swój pierwszy biznesplan." -mówi Pani Małgorzata Prowda, opowiadając o tym jak powstała jej własna firma -"JARGO".

Dowiedz się więcej