Umowa podpisana!

10 maja br. odbyło się uroczyste podpisanie umowy w ramach PROWu na lata 2014 - 2020 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.
W załączonym pliku możecie zapoznać się z treścią umowy oraz z harmonogramem planowanych naborów.

Konkurs Smaki Regionów

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zapraszają do udziału w XVI edycji regionalnego etapu konkursu„Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną województwa śląskiego.

Dowiedz się więcej

Targi Turystyki Weekendowej Chorzów

Zapraszamy na nasze stanowisko na Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów do Chorzowa w dniach od 13 do 15 maja!
 
Targi Atrakcje Regionów jako targi wspierające turystykę regionalną aktywizują przedstawicieli pięknych regionów Polski do promocji. Uczestnicy targów przywiązują duża wagę do tego, aby stale podnosić jakość ofert i uzupełniać je o ciekawe dla Turysty miejscowe atrakcje takie jak parki tematyczne, skanseny, parki rozrywki, obiekty architektury o znaczeniu turystycznym lub rozrywkowym, centra sportowe oraz o miejsca z aktywnym wypoczynkiem (trasy rowerowe, linaparki itp.)
 
Targi to przede wszystkim promocja i upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju turystyki, w tym agroturystyki oraz promocja tradycyjnych produktów lokalnych i regionalnych. Podczas targów istnieje możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej oraz promocji produktu tradycyjnego i lokalnego.
 
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi targów na stronie: http://www.atrakcje-regionow.pl/
 

MAMY SUKCES!!!

W dniu 19 kwietnia 2016 r. Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził Listę ocenionych strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR), które zostały złożone w konkursie ogłoszonym przez ZW w terminie od 9 listopada 2015 do 30 grudnia 2015.

Nasza Strategia Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2022 została bardzo dobrze oceniona i zgodnie z przyznaną punktacją zajęliśmy II miejsce w województwie śląskim!!!

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie naszej strategii. To jest nasz wspólny sukces!

ZAPRASZAMY NA VIII MIĘDZYNARODOWE TARGI AGROTRAVEL KIELCE 2016!!!

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stanowiska podczas VIII Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL , które odbędą się w Kielcach w dniach 8-10 kwietnia 2016r.
 
AGROTRAVEL, to najbarwniejsza, najsmakowitsza i najbardziej sielska impreza targowa sezonu, w ramach której przewidziano:
- prezentację ofert atrakcyjnego wypoczynku na wsi przez krajowych i zagranicznych wystawców
- scenę kultury – prezentacje artystyczne twórców i zespołów ludowych
- karczmę regionalną – degustacja potraw regionalnych
- jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych z pełną ofertą sztuki ludowej regionu oraz
- liczne wydarzenia towarzyszące – konferencje, warsztaty, spotkania zarówno dla uczestników jak i zwiedzających.
 
Godziny otwarcia targów AGROTRAVEL 2016
8.04.2016: 10.00-18.00
9.04.2016: 10.00-18.00
10.04.2016: 10.00-16.00
 
Na naszym stanowisku czekać będą na Państwa liczne publikacje dotyczące oferty turystycznej i wypoczynkowej gmin obszaru LGD Leśna Kraina Górnego Śląska, degustacja lokalnych produktów oraz wyroby naszych rękodzielników i rzemieślników.
Zapraszamy.
 
 

Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego LEŚNA KRAINA – tu warto przyjechać

Miło nam przekazać wszystkim zainteresowanym informację o rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego „LEŚNA KRAINA – tu warto przyjechać”.

 

Na konkurs wpłynęło 38 zgłoszeń. W poszczególnych kategoriach zgłoszono następującą ilość zdjęć: Architektura - 90 zdjęć, Przyroda - 151 zdjęć, Tradycja - 70 zdjęć. Duża ilość przesłanych prac, ich zróżnicowanie pod względem spojrzenia i ujęcia tematu stanowiło spore wyzwanie dla jury i utrudniało jednomyślne podjęcie decyzji. Świadczy to o wysokim poziomie konkursu. Mamy nadzieję, że projekt będzie się nadal rozwijał i pojawią się jego kolejne edycje. 

Dowiedz się więcej

Zielona Szkoła!

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą!
Wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk zapraszamy do udziału w Zielonej Szkole. 
Trzydniowy pobyt zapewni wiele atrakcji i pozwoli na poznanie sztuki, kultury i tradycji regionu.
Serdecznie zapraszamy. 
Więcej szczegółów można uzyskać w biurze Stowarzyszenia, siedzibie Zespołu Śląsk oraz pod numerami tel: 791 584 308; 34 310 64 15
 

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy chcielibyśmy złożyć naszym Członkom Stowarzyszenia, Przyjaciołom i wszystkim zaangażowanym w działalność Stowarzyszenia, najserdeczniejsze życzenia; samych pogodnych dni, dużo szczęścia i radości oraz radosnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie!